(ВИДЕО) Што би досудиле вие? Миладин Козлина на дело

Поранешниот ракометар на Металург и подоцна на Вардар, Миладин Козлина и во Бундес лигата покажува дека има дефанзивни квалитети и сила на која што можат да му завидуваат. Понекогаш и неконтролирано. Сеедно, што би досудиле Вие?

а) Фаул
б) 2 минути исклучување
в) Ништо

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk