Stranger Things 3 (Trailer)

Stranger Things е една од ТВ сериите што забележаа неочекувано голем успех и тоа пред се базирано на носталгијата по 80-тите години. 
Многу е внимавано на деталите и серијата сигурно ќе ве врати назад во 80-тите доколку сте од таа генерација. Винона Рајдер е додадена вредност, а „децата“ можат да држат часови по глума. 

Така пројдоа првите две сезони кои си создадоа голема база на фанови, а новата третта по ред сезона треба да се емитува на Нефликс, премиерно на 4 јули. 

Дејствието е во Индијана, 1986 година, летен распуст. Во градот се отвора нов шопинг мол... 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk