ВИДЕО: Што би досудиле вие?

На натпреварот меѓу Хановер и Лајпциг, голманот на гостинската екипа беше нокаутиран со шут од седум метри директно во неговата глава.
Што би досудиле Вие во следнава ситуација

а) Ништо
б) Две минути
ц) Црвен Картон
д) Ц. Картон + Син Картон
е) Би му броеле на голманот до 10

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk