(ФОТО) ЕХФ „Ф4“: Барса прва се чекираше во Келн

Ракоетната сезона викендов ќе го има својот врв на клупската сцена, на завршниот турнир од Лигата на шампионите што ќе се одржи во Келн. 
Вардар  - Барса, Веспрем - Келце се полуфиналните парови преку кои ќе ги добиеме и финалистите и конечно новиот шампион. 

Барса, најголемиот фаворит на турнирот и противник на Вардар во полуфиналето прва пристигна во Келн. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk