ВИДЕО: Брејк на Спартак, ќе паднат ли Чеховски медведи?

Чеховски медведи би можеле да се следната империја што годинава ќе биде на колена. Неприкосновениот руски шампион од 2002 или вкупно 17 шампионски титули по ред, годинава е на најголеми маки. 

Откако во шампионатот имаа послаб скор од Спартак Москва, финалниот плеј оф го почнаа на домашен терен. И на првиот меч Спартак направи брејк и ги совлада 27-26. 

Следниот натпревар ќе се игра во Москва на теренот на Спартак и шансите да ја освојат првата шампионска, значително им се зголемуваат


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk