Мотор ќе игра во СЕХА?

Рускиот ракометен портал БЦ, денеска објави информација дека украинскиот шампион Мотор следната сезона ќе игра во СЕХА Гаспром лигата. 
Нема извор на информацијата, туку само дека од нивни извори од украинскиот ракомет, потврдено е дека украинскиот Мотор следната сезона ќе игра во СЕХА. 

Не е прв пат, за Мотор слушаме секоја година дека сака да игра, прашањето е дали нешто годинава се променило. 

Се обидовме да ја потврдиме информацијата од наши многу релевантни извори во СЕХА; но тоа вообичаено сака и малку време и засега немаме добиено конкретен одговор. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk