(ФОТО) Новиот дрес на Вардар

Вардар го промовираше новиот дрес, дресот со кој ќе настапи на Фајнал Фор турнирот во Келн. Дизајнот е сличен на претходниот, иако и на прв поглед може да се приметат и разликите на предната страна на црвено-црната комбинација, додека светлата варијанта е комплетно бела комбинација со сивите шари на Хуме на ракавите. 

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk