Против Грција ќе играме во Струмица

Машката сениорска репрезентација на Македонија последниот натпревар за квалификациите на ЕП 2020 против репрезентацијата на Грција нема да го игра во Скопје, како што беше најавено, туку домаќин ќе биде во салата „Парк“ во Струмица.
Натпреварот ќе се игра на 16 јуни, со почеток во 18 часот.
Македонија на тој натпревар треба да го верификува пласманот на првото место и воедно да се реваншира за поразот што го доживеа во Кожани на почетокот на квалификациите. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk