Томовски гледа кон Бундес лига

Македонскиот репрезентативец и во моментов голман на Металург, Мартин Томовски е блиску до трансфер до клуб во Бундес лигата. 
Томовски имаше одлични партии во македонскиот вице-првак во Лигата на шампионите и СЕХА и одамна се очекуваше некој клуб да повлече потег.
Неофицијално, Лидвигсхафен е клубот каде што Томовски ќе брани следната сезона. 

---------------
Препишување или преработка на вести и текстови, посебно авторски текстови, без дозвола, е обично крадење и треба да е срам за секој што се нарекува новинар. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk