Печен вол и тон пиво за Супер лига

Српската екипа Пролетер од Зрењанин, по девет години играње во понизок ранг, годинава успеа да се избори за пласман во Супер лигата. 
Причина да се прослави и залие, а претседателот на клубот, изјави дека за прославата ќе почастат 1 тон од новото зрењанинско пиво и печен вол. 
Единствено останува да се одреди времето и местото за големата битка, пардон, прослава. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk