Начевски и Николов ќе судат во Келн

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе суди и оваа година во Келн. Четири судиски парови се номинирани, а на македонската ќе и припадне дуелот меѓу Веспрем и Келце. Поинаку и не можеше, затоа што во Келн игра и Вардар. 

Вардар во полуфиналето со Барса за арбитри ги доби Летонците Личис и Сондорс. 

Германци, сепак, ќе има на теренот во Келн. Гипел и Хелбиг нивната најдобра судиска двојка е номинирана да го суди големото финале, 

                                                                 

Overview of nominations for the VELUX EHF FINAL4 2019:
Semi-final: Telekom Veszprém HC vs PGE Vive Kielce, Saturday 1 June, 15:15 hrs
Referees: Slave Nikolov and Gjorgji Nachevski (MKD)
Delegates: Marco Trespidi (ITA) and Viktor Konopliastyi (UKR)

Semi-final: Barça Lassa vs HC Vardar, Saturday 1 June, 18:00 hrs
Referees: Zigmars Sondors and Renars Licis (LAT)
Delegates: Øyvind Togstad (NOR) and Robert Dujardin (FRA)

3/4 Placement Match: loser Veszprém/Kielce vs loser Barça/Vardar, Sunday 2 June, 15:15 hrs
Referees: Duarte Santos and Ricardo Fonseca (POR)

Final: winner Veszprém/Kielce vs winner Barça/Vardar, Sunday 2 June, 18:00 hrs
Referees: Lars Geipel and Marcus Helbig (GER)
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk