ВИДЕО: Ракометен нокаут на сезоната

Кил го совлада Флезнбург во големото германско дерби и остана тероретски во трка за шампионската титула. 
На натпреварот имаше и еден момент што ги остави подзинати гледачите во „Шпаркасе Арена“. Домагој Дувњак, од место со сета сила биеше кон голот на Буриќ, но место кон голот, топката заврши во главата на Симон Халд, дефанзивецот на Флензбург. Погледнете како тоа излгедаше


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk