Каденас собира понуди од сите страни

Неуспешната сезона што шпанскиот тренер ја имаше на кормилото на Мешков Брест, не ги обесхрабри помалите клубови во обидот да го донесат славниот Маноло Каденас на својата клупа.

Уште не ги имаше спакувано куферите во Брест, а полските медиуми веќе напишаа дека Азтои Пулави е неговата следна дестинација. 

Во исчеување да се потврди или демантира овој трансфер, стигна нова инфорамција. Дека Адемар Леон е заинтересиран да го врати назад во Шпанија. 

Во исчекување да се потврди или демантира или првиот или вториот трансфер стигна нова информација. 

Францускиот Шарт, екипа што се засилува играчки сезонава, испратила понуда до Маноло Каденас. Одговорот се очекува, за недела-две... 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk