ВИДЕО: Недисциплината на Ѓер и колку спор беше Ростов

Ростов на Дон имаше шанса во последниот напад да изнуди реми во големото финале. Но, беа преспори и неснаодливи. 
Погледнете го последниот напад на Ѓер во кој тренерот им забрани да шутираат и како на тоа одговори Ростов на Дон. Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk