ВИДЕО: Шоуто на Манасков со Флензбург

Службите на ЕХФ не се секогаш по вкус. Но, вчера заслужија да им симнеме капа, затоа што убаво проценија и ги одвоија неколкуте врзани потези на македонскиот интернационалец Дејан Манасков на натпреварот во Флезнбург. 
Моментите во кои Манасков краде, пресекува, шутира на празен гол водеоа Флензбург од минус еден да стигне до плус два на дуелот со Флензбург и да го насочи натпреварот по свој курс. 

Погледнете го мини шоуто на Манасков: 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk