ВИДЕО: Што би досудиле Вие?

Во Србија на клупско ниво се игра малку поинаков ракомет. Посебно кога ќе се најдат две воинствени екипи какви што се Динамо Панчево и Војводина. 
Што би досудиле вие за овој старт над Душко Челица, веројатно најгрубиот играч на Војводина.

А)  Две минути
Б) Црвен Картон
Ц) Црвен картон + Син Картон
Д) Девет метри

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk