ВИДЕО: Ремек дело на Манасков

Дејан Манасков блесна во еден период од натпреварот со Флезнбург. Од минус 11-12, следните три гола во кои учествуваше со еден погодок што е мало ремек дело, потоа изнуди пенал и на крајот пресече топка што беше претворена во гол на преазна мрежа. 
Флензбург од 11-12, тогаш прв пат мина во водство од 14-12 и потоа почна вистинското шоу во Веспрем Арена. 

Погледнете го голот на Манасков. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk