ВИДЕО: Старт што заслужува казна затвор

Ракометот не е нежна игра. Но, постои фер плеј и кодекс на однесување на ракометарите и тоа го учат од мали нозе.
Во Кувајт, подзаборавиле на инсталирањето на фер плеј меѓу играчите, па некои ја прескокнале обуката. Како резултат на тоа - имаме старт што и во фудбал е директен црвен картон. Во ракомет за ова може да оси во затвор.

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk