DARK 2 (2019)

Нетфликс објави дека втората сезона на неочекувано добрата и популарна германска серија Dark ќе почне на 21 јуни. 
Германската серија во која се испреплетуваат минатото и сегашноста и се патува од едно време во друго достигна неочекувана популарност во 2017 година. Веднаш беше постигнат договор и за втора сезона која веруваме голем број на гледачи со нетрпение ја очекуваат. . 
Кој не ја гледал првата сезона, препорака е веднаш да се намести пред ТВ. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk