ВИДЕО: Спартак Москва во Еко-акција

Спартак Москва влезе во друштвото на еко-свесни клубови и својата популарност ја користи и за општествено добро. 
Московјаните влегоа во проект за селектирање и рециклирање на отпад. Објавија и видео во кое објаснуваат што имаат постигнато и како работата со младите на таа проблематика. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk