ВИДЕО: Блиску беше победата: Стотинки во прашање

Дејан Манасков во Рејкјавик ја претрка сирената и постигна победнички гол за Македонија. Во Скопје сирената беше побрза. Барем според летонските судии, а во вакви да ги наречеме спорни ситуации, тие се меродавните. 
Дејан Манасков беше побрз од семафорот на ТВ, но ситуација ја оценуваат судиите, затоа што релната состојба и состојбата на семафорот не се совршено синхорнизирани. 

Штета, еден бод избега на Исланд затоа што имаа повеќе среќа или подобро кажано стотниките работеа во нивна полза. 

Како изгледаше последниот напад, можете да погледнете на следното видео:


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk