ВИДЕО: Ракометен нокаут на годината

Во финалето на африканскиот Куп на победници, се сретнаа екипите на Ал Ахли од Египет и Сахел од Тунис. На натпреварот имаше потег што е забранет и во ММА. 

Победник на Купот е тунискиот Сахел кој славеше 28-24 (18-11). 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk