Quicksand (TV 2019)

Држава: Шведска
Жанр: Трилер, Драма
Улоги:
Hanna Ardéhn as Maja Norberg
Felix Sandman as Sebastian Fagerman
William Spetz as Samir Said
Ella Rappich as Amanda Steen
David Dencik as Peder Sander
Reuben Sallmander as Claes Fagerman

Маја е студент во Стокхолм што ќе се најде на обвинителна клупа за убиство по масовна пукотница на Универзитетот во најбогатиот дел од градот. Кога ќе поче судењето и истрагата, ќе почнат да се отвораат многу приказни...

Серијата е на Нетфликс, снимена е по истоимен роман на Ана Улрика Персон. Во 2016 тој роман беше прогласен за најдобар крими роман во Шведска, за таа година. Првата сезона е предвидена во шест епизоди. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk