PARFUM (TV 2018)

Parfum (2018)
Држава: Германија
Жанр: Трилер, Драма
ТВ серија
ИМДБ: 7.2
Улоги:
August Diehl  >  Moritz de Vries
Ken Duken  >  Roman Seliger
Marc Hosemann  >  Jens Brettschneider
Trystan Pütter  >  Thomas Butsche
Friederike Becht  >  Nadja Simon
Christian Friedel  >  Daniel Sluiter

По  The Dark на Нетфликс стигнува уште една одлична германска ТВ Серија. Серијата е слободна адаптација на книжевното ремек дело на Patrick Susking. Веќе имаше една неуспешен ТВ обид во филмот Perfume: The Story of a Murderer во 2006. 
Серијата засега проаѓа многу добро. 

Приказната е за комплицирана, почнува со пронаоѓањето на мртвото тело на кантавторката Катрин. Телото изгледа како да било дел од некаков ритуал... 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk