Се разделија Мешков и Каденас

Не им беше пишано на Маноло Каденас и Мешков Брест среќно да си живеат заедно до крајот на кариерата на Шпанецот. 
Кратко по неговото доаѓање почнаа да кружат информации дека не да виде ова авантура до Токио, а и самиот го увиде тоа па побара да остане паралелно и селектор на Аргентина. 

Неговата мисија беше продолжена до 1/8 финалето на ЛШ каде што беа елиминирани од Флезнбург и потоа СЕХА Ф4 каде што во полуфиналето беа поразени од Вардар.
Така тренерот на годината во СЕХА, неславно по нецела сезона си заминува од Мешков Брест. И патем отвора нова интересна трка за позицијата што би ја посакувале многу тренери. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk