СОСТАВ НА ИСЛАНД: Сигурдсон се враќа за Македонија

Cелекторот на Исланд денеска го објави списокот од 20 играчи на кои смета за дуелите со Македонија што ќе се играат на 10 и 14 април. Прво во Рејкјавик, потоа во Скопје. 

На списокот е повратникот Гудјон Валур Сигурдсон кој заедно со Арон Палмарсон ќе го сочинуваат парот што треба да направи најмногу проблеми. 

Не се во најсилниот состав, им недостига Сигурмансон, крилото на Пик Сегед, го нема ниту нивниот најголем талент Гисли Кристијансон...

Погледнете за кои играчи се реши Гудмундур Гудмнундсон за овие две акции. 

 

Голмани:
Aron Rafn Eðvarðsson 220/ 13
Ágúst Elí Björgvinsson 26/0
Björgvin Páll Gústavsson 220/13
Viktor Gísli Hallgrímsson 4/0

Леви крила:
Bjarki Már Elísson 57/125
Guðjón Valur Sigurðsson 352/1841

Леви бекови:
Aron Pálmarsson 135/522
Ólafur Guðmundsson 109/200

Средни бекови:
Elvar Örn Jónsson 20/61
Haukur Þrastarsson 8/9
Magnús Óli Magnússon 5/5

Десни бекови:
Ómar Ingi Magnússon 44/118
Teitur Einarsson 12/10

Десни крила:
Arnór Þór Gunnarsson 101/286
Sigvaldi Guðjónsson 14/29

Пикери:
Arnar Freyr Arnarsson 42/62
Heimir Óli Heimisson 6/9
Ýmir Örn Gíslason 27/12

Дефанзивци:
Daníel Þór Ingason 26/9
Ólafur Gústafsson 39/48

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk