US (2019, Trailer)

Држава: САД 2019
Жанр: Трилер, Хорор
Режија и Сценарио: Jordan Peele
IMDB: 7.6
Улоги:
Lon Gowan  -  Large Man (Neighbor)
Lupita Nyong'o  -  Adelaide Wilson
Kara Hayward  -  Nancy
Nathan Harrington  -  Glenn
Winston Duke  -  Gabe Wilson
David M Sandoval Jr.  -  Father of family on Beach

Невообичаено високи оценки од критиката добива „US“ вториот филм на Jordan Peele, комичар, актер и од минатата година режисер кој се прослави со хорор филмот „Get Out“ за кој доби и Оскар за оригинално сценарио.

US е хорор-трилер во кој семејство е тероризирано од друго семејство кое е составено од нивните двојници. Филм што вреди да се гледа, иако оценките според нас се малку напумпани. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk