Собир на репрезентацијата за дуелите со Црна Гора

Женската сениорска репрезентација на Македонија го имаше својот прв собир во неделата на ЕХФ денеска во Скопје. 
Селекторот Симе Симовски повика 18 ракометарки, а на првиот собир се појавија 16. Доцнат Марија Николиќ и Душица Георгиевска, од оправдани причини. Вечерва двете ќе бидат во Скопје, утре репрезентацијата ќе биде комплетна на тренинг. 


„Ќе одработиме 11 тренинга и ќе одиграме два натпревара. Црна Гора е противник каков што ни треба, иако доаѓаат во изменет состав. Тоа е репрезентација од европскиот врв и против нив ќе видиме до каде сме.
Добро е што здравствениот билтен на нашиот тим е добар. Со исклучок на повредата на Керамичиева.
Тоа е тоа, останува да работиме и да видиме како ќе изгледаме на терен“, кратко „рапортираше“ селекторот Симовски. 


Македонија на 22 (17:00 часот) и на 23 март (12:00 часот) во „Автокоманда“ ќе одигра два контролни натпревара со репрезентацијата на Црна Гора.  Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk