Костески и Татран остана без Куп пехар!

Сензација се случи во Купот на Словачка. Сехалигашот Татран Прешов, неприкосновениот словачки шампион беше поразен во финалето на Купот. 

Повашка Бистрица е новиот Куп победник на Словачка. По 12-15 на полувреме и 26-26 како конечен резултат, П. Бистрица беше посигурна по изведувањето на седмерците и славеше со 6-5 и го остави Татран за кого игра нашиот интернационалец Никола Костески без пехар. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk