Русин го менува Криштопанс во Вардар?

Можно е да се забрза процесот на играчки промени во Варадр и Даинис Криштопанс уште летово да си замине од Скопје. 
Неофицијално, Вардар бил заинтересиран за ангажман на десниот бек на Чеховски медведи, Александар Котов како алтернатива за летонскиот џин.

Котов годинава игра сезона од соништата за себе и речиси секоја акција, односно се што во моментов игра рускиот шампион почнува од него.

Вардар е на прагот на големи играчки промени, а сите информации што добија официјална потврда досега се појавија во јавност, се однесуваат за заминување на ракометари од Скопје. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk