Project Blue Book (TV 2019)

Држава: САД
Жанр: СФ, Трилер, Драма
ИМДБ: 7.8
Creator: David O'LearyStars: Aidan Gillen, Michael Malarkey, Laura Mennell 

САД во времето на студената војна. Конспирациите во врска со НЛО. Воен пилот (Мајкл Маларкеј - Vampire Diaries) и скептичен научник (Aidain Gillen - Petyr "Littlefinger" Baelish - Game of Thrones) добиваат задача да испрашаат воен пилот кој имал средба со бела светлина и да напишат лажен извештај. Но...
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk