Posljednji Srbin u Hrvatskoj (2019)

Држава: Хрватска
Жанр: Комедија, Хорор
Сценарио и режија: Predrag Licina
Улоги: Hristina Popovic Bojan Navojec, Dado Cosic, Sergej Trifunovic, Severina, Tihana Lazovic ... 


Седум години по банкротот во Хрватска, луѓето почнуваат да се јадат меѓусебе. Се појавува зомби вирус. Единствени отпорни на вирусот се Србите. Словенците доаѓаат како анти-вирусен тим. Плус малку турбо фолк,  хрватските Captain America i Wonder Woman, малку ракија и понекоја баба со двоцевка. Урнебесна комедија. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk