The Enemy Within (TV 2019)

Држава: САД
ТВ серија  -Сезона 1
Жанр: Акција, Трилер, Драма
Линк: ИМДБ 6.9
Режија: Ken Woodruff
Улоги: Jennifer Carpenter, Morris Chestnut, Raza Jaffrey


Џенифер Карпентер (Декстер) е ЦИА агент обвинет за предавство. Но, кога на сцената се враќа познат руски терорист, ФБИ е принуден да бара помош од неа. 

Серијава мошне веројатно ќе ве потести во многу елементи на Blackllist во некои моменти ќе ви изгледа и како спин оф на „24“ ... судејќи според првите две епизоди, има потенцијал да биде нова интересна серија, вредна за гледање. Но, по само две епизоди е премногу рано да се каже.
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk