Загреб, конечно, најде голман

ППД Загреб конечно по многу шпекулации најде замена за Словенечкиот голман Урх Кастелиц кој летово заминува од Загреб и се сели во Германија. 

Загреб најде чувар на мрежа што беше несудено засилување на Металург. Бранеше во Спортинг, зимава се пресли во Германија. 
Матеј Ашанин (203см) е изборот на Бранко Тамше за наследник на Кастелиц. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk