(ВИДЕО) Сулиќ пред суспензија од ЕХФ

Хрватскиот пивот Ренато Сулиќ, члена на Висла Плоцк од Полска е пред суспензија од ЕХФ поради инцидент на натпреварот со Бјерингбро.
Хрватот неспортски со тупаница го удри во долниот дел стомакот. својот чувар (ВИДЕО), а тоа не остана незабележано од ЕХФ. 

Висла Плоцк и така го загуби првиот меч на домашен терен и сега е пред сигурна елиминација од ЛШ


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk