And Then There Were None (TV)

Жанр: Крими, Мистерија
3 епизоди
ИМДБ: 8.0
Creator: Agatha Christie
Улоги: Maeve Dermody, Charles Dance, Toby Stephens 

ТВ серија од три епизоди снимена според делото на Агата Кристи - „Десет мали црнци“. Тоа е нејзиниот  а и воопшто најпродаван крими роман . Продаден е во над 100 милиони примероци. Група од десет специјални гости се поканети на еден остров. И таму почнуваат да гинат еден по еден. Прашањето е дали е убиецот еден од нив?
 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk