MORTAL ENGINES (2019)

Држава: САД
Жанр: СФ, Авантура, Акција
Времетраење: 2ч 08 мин.
ИМДБ: 6.3 
Режија: Christian Rivers
Сценарио: Fran Walsh, Philippa Boyens
Улоги: Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving 

Постапокалиптичен филм во кој градовите се подвижни тврдини и војуваат меѓусебе. Ок. Знаеме како звучи. 
Но, реално филмов е многу подобар отколку на прв поглед се чини. 
Како за неделно попладне... 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk