Хрватска остана без еден од СП голманите

Хрватскиот голман Иван Стевановиќ (37) објави крај на репрезентативната кариера по завршувањето на Светското првенство. 
„Време е моето место да го заземе некој од помладите голмани“, изјави меѓудругото Стевановиќ во својата благоараница за се што досега доживеа како дел од хрватската репрезентација. 

Хрватска на овој мундијал го имаше вонсерискиот Марин Шего, а во редот позати него одсега ќе стојат Ивиќ, Шуњиќ... 

По завршувањето на минатото ЕП, од дресот на Хрватска се прости и Мирко Алиловиќ кој сеште брани во врвна форма во Унгарија. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk