ВИДЕО: Данците пречекани како херои

Илјадници ракометни фанови вечерва излегоа на централниот плоштад во Копенхаген за да ги пречекаат златните ракометари.
Вчера славеше Хернинг, денеска Копенхаген. 

Микел Хансен беше ѕвезда на настапот, на славната тераса се појави со својот син, Еди Макс, Тој има само 23 дена. 
foto: tv2.dk

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk