(ВИДЕО): Катар падна пред Ангола!

Сензацијата на денот е победата на Ангола над репрезентацијата на Катар! 
Анголците славеа 24-23 над тимот на Катар, светскиот вице-првак од 2015 година и го најавија крајот на ерата на Валеро Ривера на клупата на најбогатата репрезентација. 

Катар во последен момент направи нови рокади и одново ги врати во тимот Франкис Марзо и Бертран Роин, Шпанецот на кормилото на Катар. Заедно со Даниел Шариќ и Рафаел Капоте тоа мораше да биде доволно за победа над Ангола. Но, не беше. 

Анголскиот состав во кој одлична партија одиграа Роме Хебо и Габриел Тека ја имаше контролата и кога беше најпотребно нивните раце на затреперија. Конечно 24-23 за прва сензација на Светското првенство. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk