Лазаров: Со патриотизам против недостатоците

Резултатот можеби не покажува дека на теренот имаше многу поголема борба отколку што може да се заклучи. Го слушнав Стоилов кога изјави дека очекува да биде полесно. Дај боже да биде така, но ја не мислам дека ќе биде полесно, напротив, ќе биде тешко на секој натпревар.
Видов некои работи што не ми се допаднаа, ситуации во кои имавме водство и место тоа водство да го зголемиме, ние одевме со избрзани шутеви. Но, тоа е, ние сега сме млада репрезентација. 
Имаме недостаток на квалитет. Мислам дека единствениот начин тоа да го надминеме е со патриотизам и со максимално залагање и давање на се од себе на секој натпревар“, изјави капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk