Македонска правда за Шведска и Египет


                                                                 

Македонија на Светското првенство во Германија и Данска нема да ја претставуваат само ракометарите. Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе делат правда на во Ројал Арена во Копенхаген. 

Нивната прва мисија почнува денеска. Делегирани се за најинтересниот дуел од денешната понуда во Копенхаген, дуелот меѓу репрезентациите на Шведска и на Египет. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk