ВИДЕО: Официјалната песна за СП Германија и Данска

ИХФ и организаторите на СП, денеска ја промовираа официјалната песна за Светското првенство што на 10 јануар почнува во Германија и Данска. 

Песната е заедничко дело на данскиот ди- џеј Конгстед и поранешниот германски ракометар Доминик Клајн.  

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk