Pet Sematary (2019) Official Trailer

Држава: САД
Жанр: Хорор, Трилер
Режисери: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer
Сценариот: Stephen King (автор на новелата), David Kajganich (сценарио)
Улоги: John Lithgow, Jason Clarke, Amy Seimetz 

По точно 30 години, повторно на големото платно се враќа култниот „Гробишта за куќни љубимци“, филм снимен според новелата на Стивен Кинг. Премиерата на филмот е закажана за во април.

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk