Johnny English Strikes Again (2018)

Држава: САД
Жанр: Комедија, Авантура, Акција
Времетраење: 1час 29 мин.
ИМДБ: 6.3
Режија: David Ker
Сценарио: William Davies
Улоги: Rowan Atkinson, Ben Miller, Olga Kurylenko 

Откако хакери ќе ги откријат идентитетите на сите британски шпиони, Џони Инглиш мора да излезе од пензија и да го фати најпознатиот хакер.
Роуен Аткинсон и Олга Кириленко се во главните улоги. Ќе уживате гарантирано па дури и ако не се фан на Аткинсон, во неколку сцени едноставно не може да не ве насмее. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk