Agatha and the Truth of Murder (2018)

Жанр: Крими
Времетраење: 1ч32 мин
ИМДБ: 6.8
Режисер: Terry Loane
Сценарио: Tom Dalton
Улоги: Dean Andrews, Ruth Bradley, Bebe Cave

Младата Агата Кристи е во криза со бракот и во криза со пишување. Излезот го бара во решавање на вистинско убиство. И тоа не кое било, туку убиството на Florence Nightingale извршено шест години претходно.
Интересен филм погоден за празнично убивање на времето. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk