Почина исландски ракометар

Голманот на исландскиот клуб ИБВ, Колбеин Арон Арнасон, еден ден по Божиќ е пронајден мртов во својот дом, објави денеска на својата веб страница исландскиот клуб. 

Арнарсон имаше 29 години, а клубот не објави повеќе информации за причините што довеле до овој трагичен епилог. . Очекуваме наскоро да бидат објавени повеќе детали за смртта на голманот што играше важна улога во првата титула државен првак за ИБВ освоена 2014 година и првиот пехар од Купот освоен следната сезона. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk