ЕХФ ВИДЕО: Лазаров меѓу најдобрите од 2018

Европската Ракометна Федерација, односно Лигата на шампиони направи нова селекција, на најдобрите играчи и потези од минатата година.
Дел од овој малку поинаков ол стар тим во кој на пример има три голмани, три десни бека, три плејмејкери и еден голман е и капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров. 

„Не може подобро од ова“ е насловот на видеото кое препорачуваме да го погледнете и да уживате во мајсториите на најдобрите играчи од минатата година. 

Bjarte MyrholSkjern Håndbold
Andre Schmid - Rhein-Neckar Löwen
Lazarov Kiril - 7 - HBC Nantes
Alex Dujshebaev - PGE VIVE Kielce
Vincent Gerard - MHB - Montpellier Handball
Arpad Sterbik - Veszprém Handball Team
Diego Simonet - MHB - Montpellier Handball
Sander Sagoesen - PSG Handball
Cyril Dumoulin - HBC Nantes
Nedim Remili - PSG Handball 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk