Висла купи нов плејмејкер

Полската екипа Висла Плоцк за следната сезона го анжаираше шпанскиот централен бек Нико Миндехиа објавија денеска полските медиуми. 
Нико Миндехиа е поранешен играч на Сегед, Шамбери, Портланд Сан Антонио...

Тој потпиша двегодишен договор со Висла Плоцк и во тандем со Андреј Здрахала ќе го води полскиот тим. На репрезентативецот на БиХ, Марко Тарабокија му се отворени вратите за заминување од клубот. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk