Веспрем го задржа дефанзивецот

Веспрем ја продолжи соработката со интернационалецот од БиХ, Мирсад Терзиќ. Овој ракометар е еден од староседелците во екипата. Дојде во 2009, а ќе остане најмалку до јуни 2020. 

Мирсад Терзиќ е ракометар што игра на позиција лев бек, но ретко го гледаме во напад, затоа што со текот на годините се претвори со специјалист за игра во одбрана. 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk